Rusza 4. edycja Konkursu INSPIRACJE

Od czwartku 15 kwietnia 2021 r. można zgłaszać projekty do czwartej edycji nagród Inspiracje. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi zależnie od sytuacji epidemiologicznej w czerwcu lub wrześniu 2021 roku podczas uroczystej Gali.

Towarzyszył jej będzie kolejny Raport „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” oraz debata na temat wyzwań zdrowotnych.  Organizatorem wydarzenia jest firma Idea Trade.

 

Wzorem lat ubiegłych w Konkursie Inspiracje nagradzane będą osoby, organizacje pozarządowe i firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.  

Laureatów, spośród prawidłowo zgłoszonych, wybiera Kapituła, do której należą osoby, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych.

 

Przewodniczącym kapituły jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Nagrody Inspiracje 2020 będą wręczane w 7 głównych kategoriach:

 1. Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia

 2. Innowacyjny szpital – zarządzanie (m.in. HVBC - healthcare value based care, zwiększanie efektywności leczenia, nowatorskie metody zarządzania)

 3. Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych (w tym m.in. poparte wynikami i sparametryzowane projekty, wpływające pozytywnie na podniesienie stanu bezpieczeństwa zdrowia pacjentów
  i personelu oraz zmniejszenie ilości zdarzeń niepożądanych, szczególnie zakażeń szpitalnych)

 4. Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia (w tym m.in. akcje edukacyjno-promocyjne zachęcające do badań profilaktycznych, diagnostyki, zdrowego żywienia i rekreacji)

 5. Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów (w tym m.in. działania prowadzone zarówno w szpitalach, sanatoriach, dziennych domach opieki jak i w domu pacjenta, a także akcje społeczne, wspierające seniorów w obszarze medycznym
  i mentalnym, aktywności fizycznej, umysłowej i zaangażowania społecznego).

 6. Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów

 7. Działania na rzecz  ochrony zdrowia i środowiska naturalnego (w tym. m.in. akcje edukacyjno-promocyjne, rozwój technologii na rzecz środowiska naturalnego, ograniczanie złego wpływu organizacji na środowisko naturalne, prośrodowiskowe projekty CSR, akcje wolontariuszy)

Kapituła może przyznać Nagrody Specjalne – w tym dla nominowanych firm, organizacji i osób, które w szczególny sposób wsparły walkę z COVID-19.

0D1A1280 kopia.jpg

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2021 roku
 

W przypadku pytań
prosimy o kontakt z biurem
organizacyjnym Konkursu:
d.szafranski@ideatrade.pl
 
m.malinowski@ideatrade.pl
Telefon +48 510 024 765

ARCHIWUM DRUGIEJ EDYCJI

PARTNER STRATEGICZNY

Znamy laureatów i finalistów drugiej edycji Konkursu INSPIRACJE 2018
 

W czwartek 7 marca 2019 roku, podczas uroczystej Gali w Katowicach, wręczono nagrody INSPIRACJE. Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Organizatorem Konkursu INSPIRACJE jest firma IDEA Trade we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Przewodniczącym kapituły jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Patronat honorowy nad INSPIRACJAMI 2018 objął Główny Inspektor Sanitarny prof.Jarosław Pinkas.

 

 

KGHM Polsk Miedź

PARTNERZY

BGK_95lat podst RGB_JPG.jpg
Ecolab

PARTNER MEDIALNY

PARTNER

Dziennik Gazeta Prawna
FOCUS_2017_LOGO.png
pfsz.jpeg

ARCHIWUM DRUGIEJ EDYCJI

W kategorii „Bezpieczeństwo w szpitalu” zwycięzcą zostało Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich. Kapituła złożona z dyrektorów najlepszych polskich szpitali (wg rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia) doceniła projekt wdrożenia w szpitalu innowacyjnych metod poprawy bezpieczeństwa i jakości z wykorzystaniem nowoczesnych technik zarządzania, takich jak lean management czy zarządzanie procesowe.

 

2 miejsce - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

3 miejsce ex aequo
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.

oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

 

5 miejsce - Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

 

W tej kategorii finalistami byli także:

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie im. Prof. dr Stanisława Popowskiego

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu

Szpital Powiatowy w Przeworsku

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

Specjalistyczne Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II S.A. Polanica Zdrój

 

W kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowia” zwyciężył projekt „Słodka Julka”, w ramach którego przeprowadzono na Dolnym Śląsku m.in. szerokie działania edukacyjne uczniów, nauczycieli i rodziców na temat cukrzycy u dzieci, a także poddano dzieci badaniom diagnostycznym pod kątem możliwości występowania u nich nie zdiagnozowanej cukrzycy. Organizatorami akcji są Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy, Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie oraz Fundacja SamoDzielne.pl.

 

2 miejsce - Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego Zakopane

 

3 miejsce - Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.

 

4 miejsce - Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

 

5 miejsce - Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

 

W kategorii finalistami byli także:

MED Holding S.A. z Katowic

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej Stowarzyszenie

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Opole

 

Pierwsze miejsce w kategorii „Środki i działania poprawiające jakość życia i zdrowia” zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
w Białej Podlaskiej z projektem Domowy Szpital. W ramach projektu m.in. wybudowano Dzienny Dom Opieki Medycznej, który istotnie poprawił dostęp do leczenia i rehabilitacji osób starszych, schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi. Dzięki dodatkowym działaniom zapewniono także osobom przebywającym w domach wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów
i opiekunów medycznych.

2 miejsce - Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Rzeszów

 

3 miejsce - Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim

 

4 miejsce - Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu oraz Nestmedic S.A. we Wrocławiu

 

5 miejsce - Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.

W tej kategorii finalistami byli także:

Ortopedyczno-RehabiIitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Kapituła przyznała także dwa specjalne wyróżnienia.

 

​Pierwsze dla Managera Szpitala - mgr inż. Janusza Jerzaka, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,

drugie dla „Szpitala z wizją rozwoju” - Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Wyróżnienie odebrała dyrektor szpitala Zofia Barczyk.

DYREKTOR SZPITALA RK 362_edytowane.jpg