Rusza 3. edycja Konkursu INSPIRACJE

Można już zgłaszać projekty do trzeciej edycji nagród Inspiracje. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 kwietnia 2020 roku podczas uroczystej Gali. Towarzyszył jej będzie kolejny Raport „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.  Organizatorem Konkursu Inspiracje jest firma Idea Trade.

Wzorem lat ubiegłych w Konkursie Inspiracje nagradzane będą osoby, organizacje pozarządowe i firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.  

Laureatów, spośród prawidłowo zgłoszonych, wybiera Kapituła, do której należą osoby, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia i środowiska naturalnego, w tym m.in. decydenci
z kluczowych firm
i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych. Przewodniczącym kapituły jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Nagrody Inspiracje 2019 będą wręczane w 6 głównych kategoriach:

 1. Innowacje w szpitalu (inwestycje w nowe metody leczenia, zwiększanie efektywności leczenia, nowatorskie metody zarządzania, projekty szkoleniowe dla personelu medycznego)

 2. Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych (w tym m.in. poparte wynikami i sparametryzowane projekty, wpływające pozytywnie na podniesienie stanu bezpieczeństwa zdrowia pacjentów i personelu oraz zmniejszenie ilości zdarzeń niepożądanych, szczególnie zakażeń szpitalnych)

 3. Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia (w tym m.in. akcje edukacyjno-promocyjne zachęcające do badań profilaktycznych, diagnostyki, zdrowego żywienia, organizowanie badań przesiewowych)

 4. Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów (w tym m.in. działania prowadzone zarówno w szpitalach, sanatoriach, dziennych domach opieki jak i w domu pacjenta, a także akcje społeczne, wspierające seniorów w obszarze medycznym i mentalnym, aktywności fizycznej, umysłowej
  i zaangażowania społecznego).

 5. E-usługi oraz nowatorskie produkty poprawiające jakość życia i zdrowia

 6. Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego (w tym. m.in. akcje edukacyjno-promocyjne, nowatorskie produkty, rozwój technologii na rzecz środowiska naturalnego, działania na rzecz ograniczania wpływu organizacji na środowisko naturalne, prośrodowiskowe projekty CSR)

  Kapituła może przyznać nagrodę bądź nagrody specjalne za wyjątkowo innowacyjny projekt, istotnie wpływający na jakość i bezpieczeństwo w ochronie zdrowia. Kapituła może także przyznać nagrodę bądź nagrody specjalne osobie, organizacji bądź firmie za wybitne osiągnięcia w działaniach na rzecz zdrowia

  i środowiska.

Na zgłoszenia czekamy do 4 marca 2020 roku
(termin ostateczny)

W przypadku pytań
prosimy o kontakt z biurem
organizacyjnym Konkursu:
d.szafranski@ideatrade.pl
 
m.malinowski@ideatrade.pl
Telefon +48 510 024 765

ARCHIWUM DRUGIEJ EDYCJI

PARTNER STRATEGICZNY

Znamy laureatów i finalistów drugiej edycji Konkursu INSPIRACJE 2018
 

W czwartek 7 marca 2019 roku, podczas uroczystej Gali w Katowicach, wręczono nagrody INSPIRACJE. Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Organizatorem Konkursu INSPIRACJE jest firma IDEA Trade we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Przewodniczącym kapituły jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Patronat honorowy nad INSPIRACJAMI 2018 objął Główny Inspektor Sanitarny prof.Jarosław Pinkas.

 

 

KGHM Polsk Miedź

PARTNERZY

BGK_95lat podst RGB_JPG.jpg
Ecolab

PARTNER MEDIALNY

PARTNER

Dziennik Gazeta Prawna
FOCUS_2017_LOGO.png
pfsz.jpeg

ARCHIWUM DRUGIEJ EDYCJI

W kategorii „Bezpieczeństwo w szpitalu” zwycięzcą zostało Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich. Kapituła złożona z dyrektorów najlepszych polskich szpitali (wg rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia) doceniła projekt wdrożenia w szpitalu innowacyjnych metod poprawy bezpieczeństwa i jakości z wykorzystaniem nowoczesnych technik zarządzania, takich jak lean management czy zarządzanie procesowe.

 

2 miejsce - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

3 miejsce ex aequo
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.

oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

 

5 miejsce - Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

 

W tej kategorii finalistami byli także:

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie im. Prof. dr Stanisława Popowskiego

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu

Szpital Powiatowy w Przeworsku

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

Specjalistyczne Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II S.A. Polanica Zdrój

 

W kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowia” zwyciężył projekt „Słodka Julka”, w ramach którego przeprowadzono na Dolnym Śląsku m.in. szerokie działania edukacyjne uczniów, nauczycieli i rodziców na temat cukrzycy u dzieci, a także poddano dzieci badaniom diagnostycznym pod kątem możliwości występowania u nich nie zdiagnozowanej cukrzycy. Organizatorami akcji są Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy, Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie oraz Fundacja SamoDzielne.pl.

 

2 miejsce - Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego Zakopane

 

3 miejsce - Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.

 

4 miejsce - Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

 

5 miejsce - Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

 

W kategorii finalistami byli także:

MED Holding S.A. z Katowic

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej Stowarzyszenie

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Opole

 

Pierwsze miejsce w kategorii „Środki i działania poprawiające jakość życia i zdrowia” zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
w Białej Podlaskiej z projektem Domowy Szpital. W ramach projektu m.in. wybudowano Dzienny Dom Opieki Medycznej, który istotnie poprawił dostęp do leczenia i rehabilitacji osób starszych, schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi. Dzięki dodatkowym działaniom zapewniono także osobom przebywającym w domach wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów
i opiekunów medycznych.

2 miejsce - Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Rzeszów

 

3 miejsce - Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim

 

4 miejsce - Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu oraz Nestmedic S.A. we Wrocławiu

 

5 miejsce - Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.

W tej kategorii finalistami byli także:

Ortopedyczno-RehabiIitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Gdańsk

Kapituła przyznała także dwa specjalne wyróżnienia.

 

​Pierwsze dla Managera Szpitala - mgr inż. Janusza Jerzaka, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,

drugie dla „Szpitala z wizją rozwoju” - Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Wyróżnienie odebrała dyrektor szpitala Zofia Barczyk.

© 2020 by IDEA  TRADE